VALOKAAPELI KANAVA/MAA TKF DAC 4xSM G.657.A1 K6000

S0200003

DAC Direct Access Cable on kevyttä ja helppo asentaa. Kaapeli on vesisuojattu pituussuunnassa. Tällä kaapelilla on suuri puristusresistanssi sekä vetolujuus. Kaapeli on helposti kuorittava. Maan alle.

Tuotenimi VALOKAAPELI KANAVA/MAA TKF DAC 4xSM G.657.A1 K6000
Tuoteryhmä Teleasennuskaapelit
Toimittajan tuotekoodi 75404/75413
Tuotekoodi S0200003
Nettopaino 0,028 kg / M
Bruttopaino 0,028 kg / M
Tilavuus 0,000040 m3 / M
Toimittaja TKF
Toimittajan kotisivu http://www.tkf.nl/
Lähde: EL-Parts Oy

Metalliton kyllä
Vedonpoistin kyllä, FRP + aramiidi
UV resistantti kyllä ISO 4892/2
Halogeeniton kyllä
Kuitustandardi ITU-T G.657.A1
Väri oranssi
Kuitujen lukumäärä 4
Pituussuuntainen vesisuojaus kyllä
Asennuslämpötila -10 / 50 °C
Käyttölämpötila -30 / 70 °C
Taivutussäde (asennus) 60 mm
Taivutussäde (käyttö) 45 mm
Vetorasitus 1200 N hetkellinen 360 N jatkuva
Vaimennus 0.37 dB/km @ 1310 nm - 0.21 dB/km @ 1550 nm
Puristusvastus 4000 N/dm
Vääntövastus 1800 °/m
Paino 27 kg / km
Kuitutyyppi Single mode
Lähde: Sähkönumerot.fi
Perustiedot
Sähkönumero 02 000 03
Yleisnimi ja tuotesarja Valokaapeli kanava/maaTKF
Tekninen nimi DAC 4xSM G.657A1
GTIN-koodi 08713182095710
Toimittajan tuotekoodi 75404
Toimittaja / Tuotemerkki BV Twentsche Kabelfabriek  / ACE-TKF
Tuoteryhmä 02 Teleasennuskaapelit
Pakkauskoot
UNSPSC-koodi 26121609
Sähkönimikkeistö T1303, T1305
Pakkauskoko 1:n mitat
Käyttöyksikkö MTR
Muunnoskerroin 1
Myyntiyksikkö MTR
Pakk.koko1 1
Pakk.koko1 Pituus (syvyys) mm 1000
Pakk.koko1 Paino kg 0.028
Pakk.koko1 Korkeus mm 6
Pakk.koko1 Tilavuus l 0.036
Pakk.koko1 Leveys mm 6
Tuotteen lisätiedot
Alkuperämaa NL
Julkaisupäivämäärä 12.11.2010
Muutospäivä 13.10.2011
Tekninen nimi English
Kuvaus
Ulkokäyttöön tarkoitettu metalliton valokaapeli keskiputkirakenteella. Kaapeli on kevyt, mutta kuitenkin erittäin vahvarakenteinen ulkovaipassa olevien FRP-tankojen sekä vaipparakenteen ansiosta. Soveltuu asennettavaksi routimattomaan maahan tai maavaraiseen putkeen. Vastaa tyyppiä FYO2RMU.